2 % z daní z príjmov

Vážení rodičia,

naše Rodičovské združenie Nevädza bolo 18.10.2023 úspešne zaregistrované do Zoznamu prijímateľov 2% z daní na rok 2023.

Názov: Rodičovské združenie Nevädza
Forma: občianske združenie
SID: nevypĺňa sa
Adresa: Nevädzová 2, 821 01 Bratislava

Dúfam, že aj v tomto roku budeme môcť pokračovať v podpore vzdelávania našich detí a školu, ktorú navštevujú. O čerpaní prostriedkov získaných nielen z 2% ste priebežne informovaní na Rade školy a prostredníctvom zástupcov rodičov jednotlivých tried a rovnako je predkladaný a schvaľovaný aj rozpočet pre daný školský rok zverejňovaný v osobitej sekcii. Poskytnutie príspevku prostredníctvom poukázania podielu z Vašich daní Vás nezaťaží, škole a našim deťom to výrazne pomôže a veľmi sa potešíme, ak sa k Vám pridajú aj Vaši priatelia a príbuzní.

Ak sa rozhodnete poukázať 2% nášmu združeniu a teda našej škole, postupujte podľa nasledovných pokynov:

1. Ak ste zamestnaní a daňové priznanie za Vás podáva zamestnávateľ:

• požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň a tiež aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenia o zaplatení dane.
  • vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2 % dane (pdf)
  • obe vyplnené tlačivá doručte na svoj príslušný daňový úrad podľa Vášho bydliska – najneskôr do 30.4. 2024

2. Fyzické osoby, ktoré si podávajú daňové priznanie sami (FOA, FOB):

• vypočítajte si 2 % z dane z príjmov
  • vyplňte príslušný formulár daňového priznania (FOA, FOB) a v VIII. oddiely v prípade formulára FOA v XII. oddiely vo formulári FOB vyplňte Údaje o prijímateľovi podľa vyššie uvedenej informácie
  • riadne vyplnené tlačivo doručte v lehote – do 31.3. 2024 (príp. do 30.06.2024 v prípade predĺženia lehoty na podanie daňového priznania) na Váš daňový úrad podľa miesta bydliska a v tomto termíne aj uhraďte daň

3. Právnické osoby:

Právnická osoba môže poukázať 2% z dane najneskôr v termíne do 31.03.2024 (príp. do 30.06.2024 v prípade predĺženia lehoty na podanie daňového priznania), ak zároveň do tohto termínu poskytne dar minimálne vo výške 0,5%. Ak právnická osoba nedaruje 0,5%, tak môže poukázať iba 1% z dane. Údaje o prijímateľovi uveďte podľa informácie vyššie do VI. časti Daňového priznania.

Veríme, že túto formou finančnej podpory využije čo najviac z Vás a aj Vy pomôžete skvalitniť prostredie a výučbu vašich detí.

Rodičovské združenie Nevädza