Šesť rán do klobúka

V rámci nášho celoročného projektu „Životom vidieka“, sme usporiadali ročníkovú súťaž pre deti pod názvom „Šesť rán do klobúka“. Bol to zábavný kvíz o nárečových výrazoch. Pripomenuli sme si rôzne nárečia, ktoré sa používajú aj do dnes v niektorých častiach Slovenska. Deti sa  na koniec zabavili hádzaním loptičiek do veľkého klobúka. Za odmenu dostali diplom a balík cukríkov. Aktivita sa deťom páčila a dobre sa pri nej zabavili. A len tak na okraj. Viete čo je „gargaľa?“ 😊 Kto odpovedal že je to krhla, odpovedal správne 😊