Jesenný zber úrody - hravé popoludnie

Nakoľko sa blíži jeseň a v záhradách a na poliach sa vo veľkom rozbieha jesenný zber úrody, pani vychovávateľka Slávka priniesla kúsok vidieku aj do našej školy.

Septembrovú aktivitu „JESENNÝ ZBER ÚRODY“ sme presunuli kvôli náročným prípravám na mesiac október. Deti si vyskúšali ako sa zbierajú zemiaky, hrabe seno, vozí kapusta vo fúriku, váľa tekvica z poľa a ako sa aj ovocie či zeleninka zavára. Aktivita bola zaujímavá tým, že na stanoviskách bola použitá skutočná zelenina. Deti si mohli zložiť aj obrázok zo zeleniny či ovocia. Deťom sa aktivita veľmi páčila. Po skončení akcie si prišla pre zeleninu pani Sýkorová a odniesla ju zvieratkám na Strapatý ranč (Farma - obec Borová). Koníky, kozičky a hydina si na nej pochutnali.

Prečítajte si, čo napísali o našej akcii deti:

Hanka a Tamarka: Jedného dňa po obede triedy išli na hry so zberom úrody.

Alžbetka a Hanka: Na súťažiach „Jesenný zber úrody“ nám pripravili rôzne druhy aktivít.

Nelka a Dorotka: Keď tam deti prišli, uvideli mnoho zeleniny a ovocia. Potom bežali ku kýblu s hroznom. Keď si dali hrozno, išli robiť atrakcie, čo si pre nich učitelia pripravili.

Markus a Nelka: Najprv sme prevážali kapustu. Gúľali sme tekvice cez tekvicové pole. Zbierali sme zemiaky a mohli sme ochutnať aj hrozno. Hrabali sme seno, skladali sme panáčikov zo zeleniny a zavárali sme ovocie.

Laurika a Kristián: Museli sme pozbierať zemiaky a dať ich na druhú stranu. A potom sme mali gúľať tekvicu okolo prekážok. Ako odmenu sme dostali sladké hrozno.

Radko a Ninko: Bolo tam veľa úloh. Najviac nám išlo hrabanie sena. Najťažšie bolo tekvicové pole. Páčilo sa nám aj zbieranie zemiakov. Druhé, čo sa nám páčilo bolo prenášanie šalátov.