Akcie ŠKD

Prírodné mandaly

Mandaly sú krásne okrúhle farebné obrazy. Našim cieľom bolo, aby si deti viac všímali prírodu a aby si uvedomili, že aj v prírode sa vyskytujú mandaly. Sú to prírodné mandaly. Celé dni sa na nás usmieva z oblohy slnečná mandala slniečko, či mesiac, ale aj keď prekrojíme ovocie, tak aj tam je mandala. Tak deti hľadali rôzne prírodné mandaly a potom si tú svoju mandalu namaľovali.

Jesenná tvorivá dielnička – na gazdovskom dvore

Konečne po troch rokoch sme opäť obnovili naše tvorivé dielničky. Tieto tvorivé dielničky sa pridržali našej celoročnej témy „Životom vidieka“ a deti si vyrábali krásny obrázok pod názvom „NA GAZDOVSKOM DVORE“ plný 3D zvieratiek. Boli prizvané aj štyri okolité materské školy tak prišlo aj veľa malých detičiek s rodičmi. Prišla nás navštíviť aj televízia Ružinov a veľmi sa im naša akcia páčila. Rodičia si mohli posedieť v našom bufete a dať si dobrú kávičku, čajík alebo si pochutnať na chutných domácich koláčikoch.

Vyrezávanie tekvičiek

Aby sme si spestrili jesenný čas na školskom dvore, doniesli si deti do školy tekvice. Niektorí doniesli malé a niektorí veľké. Niektorí mali už aj tekvičky vyrezané. Rodičia nám pomohli. Na tekvičkách ktoré vyrezané neboli, deti namaľovali fixkami otvory na oči, nos a ústa so zubami. Pani vychovávateľky  a pán učiteľ im tekvičky pomohli vyrezať. Na záver sme si tekvičky vystavili pri našej lipke Tillke 😊.

Stridžie hry s pavúčím letkvarom (cukrovou vatou)

Babie leto nás ešte nachvíľu vytiahlo na školský dvor, tak sme si ho spríjemnili zábavnými aktivitami, ktoré pre nás pripravila Slávka. Prekvapili nás omotané „pavučiny“ (priesvitná fólia) okolo stromov na ktoré sme mohli fixkami maľovať všetko čo nás napadlo. Hádzali sme duchov do kýbľov a skákali vo vreci medzi balónovými tekvicami. Pri dobrej hudbe nám Slávka namiešala aj pavúčí letkvár (cukrovú vatu), ktorý sme dostali ako sladkú odmenu za splnenie disciplín. Aktivita sa nám veľmi páčila.

Dáždnik pre starých rodičov

Ďakovnými darčekmi pre starých rodičov pod názvom „DÁŽDNIK PRE STARÝCH RODIČOV“ deti obdarovali svojich starých rodičov k ich významnému sviatku - 14.10. DEŇ STARÝCH RODIČOV. Na dáždniky deti napísali krásne priania a s láskou ich podarovali svojim starým rodičom.

Gaštanko a jeho domáce zvieratká

Jeseň je v plnom prúde. Jej znaky môžeme vidieť všade naokolo. Éterické babie letá, čarokrásne pestrofarebné lístie, malé pichľavé gaštany... To je ono... gaštanky. Dajú sa s nimi robiť rôzne zábavné veci. Napríklad vyrábať milé postavičky a veselé zvieratká.

Sadenie tulipánov

Všimli ste si zvláštne tie farebné nádoby naplnené hlinou za našou školou? Na jar budú plné rozkvitnutých tulipánov. Ako je to možné? Vysadili ich tam deti z ŠKD. Aktivitu pripravil pre deti pán učiteľ Tónko Michalka. Deťom sa práca s hlinou veľmi páčila.

Jesenný senzorický box - vidiek

Senzorické boxy na akúkoľvek tému nasýtia potreby dieťaťa vnímať materiály viacerými zmyslami. Najčastejšie hmatom, zrakom, či sluchom. Na vytvorenie senzorického boxu väčšinou netreba zložité a drahé pomôcky. Postačí to, čo nájdeme doma a v prírode. Jednoduché senzorické boxy dokážu vytvoriť aj deti. V našom ŠKD mali možnosť si to vyskúšať. Z výsledku mali veľkú radosť. Išlo im to naozaj dobre. Veď posúďte sami. Deti vytvorili z fazuliek, šošovice či kamienkov rôzne 3D výtvory, ktoré sa pridržiavali našej celoročnej témy „Životom vidieka“. Deti pri práci použili aj rôzne postavičky z kinder vajec, traktory či domáce zvieratká. Deti si tak vyskúšali aj spoluprácu v skupine.

Výroba kvetiniek v 1.D

Naši prváci sú naozaj šikovní. Verili by ste, že dokážu vyrobiť takéto krásne papierové kvetinky? Ak nie, tak sa presvedčte na vlastné oči vo fotogalérii.

Jesenný zber úrody - hravé popoludnie

Nakoľko sa blíži jeseň a v záhradách a na poliach sa vo veľkom rozbieha jesenný zber úrody, pani vychovávateľka Slávka priniesla kúsok vidieku aj do našej školy. Zorganizovala pre deti zábavné popoludnie na túto tému. Deti si vyskúšali niektoré aktivity a zahrali sa na farmárov, či gazdinky. Zoznámili sa s niektorými jesennými prácami na poli, v záhrade a v domácnosti. Po ukončení akcie sa použité ovocie a zelenina využili ako krmivo pre zvieratká.

Charakteristické prvky vidieka

Nie všetky mestské deti majú príležitosť pravidelne navštevovať vidiek. Preto sme sa rozhodli, že počas tohto školského roka prinesieme kúsok vidieka do našej školy. Lebo „keď nejde hora k Mohamedovi, musí ísť Mohamed k hore“. Počas septembra si deti s pomocou pani vychovávateliek vyrobili vo svojich oddeleniach rôzne charakteristické predmety, či zvieratká, ktoré sa zvyčajne nachádzajú v dedinskom prostredí. Keďže fantázii sa medze nekládli, v areály školy sa znenazdajky objavili rôzne koníky, kuriatka, ovečky, kurín, strašiak, dokonca aj traktor.

Sadenie kvietkov do tried 1.B a 1.D

Pani vychovávateľky z tried 1.B a 1.D dostali nápad, že si spoločne s deťmi zútulnia svoje životné prostredie. Preto v spolupráci s pánom učiteľom Tonkom vysadili množstvo rastliniek, ktoré si vzali do svojich tried. Zažili pri tom množstvo zábavy a zároveň sa veľa naučili o starostlivosti o izbové rastliny.

Výsledok bol skutočne dokonalý.

Pasovanie prváčikov

Utorok 13. 9. 2022 bol pre našich prváčikov významným dňom. Zúčastnili sa pasovania prvákov a stali sa tak skutočnými školákmi. Spoločne so svojimi rodičmi, pani učiteľkami a vychovávateľkami oslávili začiatok novej etapy svojho života. Po samotnom akte pasovania deti plnili rôzne zábavné úlohy, zasúťažili si a výborne sa zabavili. Nakoniec získali okrem krásnych spomienok aj sladkú odmenu.

Privítanie prváčikov

Začal sa nový školský rok a deti plné zážitkov z prázdnin sa už veľmi tešili, že po dvoch mesiacoch prázdnin uvidia svojich spolužiakov.

Skôr ako začneme: nahliadnite do spracovania vašich osobných údajov