Informácie - školská ulica

Milí rodičia,

bezprostredné okolie školy sa ráno na krátky čas, kedy deti prichádzajú do školy, zmení na pešiu a cyklistickú zónu. 1.6.2023 začíname testovať nový dopravný režim, ktorý pomôže k zdravšiemu a pohodovejšiemu príchodu detí do školy.

Časť Nevädzovej ulice pri základnej škole bude v pracovné dni od 7:30 do 8:00 uzatvorená. V tomto čase bude možné priviesť deti do školy po križovatku so Sedmokráskovou. Pred ňou vznikne vyznačená drop-off zóna na rýchle vyloženie detí pre tých, ktorí potrebujú aj naďalej voziť svoje deti autom zo vzdialenejších častí mesta. Od drop-off zóny povedie bezpečný priechod pre chodcov smerujúci k pešiemu chodníku, ktorý vedie až ku vstupu do školy.

Výhodami nového režimu sú väčšia bezpečnosť detí aj dospelých, čistejšie ovzdušie a viac príležitostí na pohyb.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na info@mestopredeti.sk

Ďakujeme vám, tešíme sa na spoločnú zmenu a spoluprácu pri zavádzaní dopravných zmien.

S pozdravom

Tím projektu Mesto pre deti