Ulice pre deti

V šk. roku 2022/2023 sa aj naša škola stala súčasťou projektu, ktorého cieľom je zmapovať okolie školy a následne upraviť ho tak, aby bolo bezpečnejšie pre deti, pre ich voľnejší pohyb a hru. Ako na to? No predsa očami deti. Deti si na chvíľku vyskúšali ako sa asi ide po chodníku ľuďom na invalidnom vozíčku alebo mamičkám s dieťatkom v kočíku, ale aj ako asi vidia okolie malé deti. Okolie si deti s milými pracovníčkami z Metropolitného inštitútu Bratislavy najprv riadne preskúmali a v triede všetky postrehy a nápady aj zmapovali. Výsledky záveru tohto projektu bude iste čoskoro vidno aj v našom okolí.

Záložka do knihy spája školy

Život človeka je ako mozaika. Skladá sa z dní, týždňov, mesiacov a rokov, ktoré sú naplnené prežitými zážitkami a príbehmi. Mnohé z nich sú dokonca také dôležité a pútavé, že sa stávajú predlohou literárnych príbehov. Niektoré z nich sme si prečítali a výtvarne stvárnili na záložkách do knihy.

Spolu múdrejší 3

Už po tretíkrát sa naša škola zapojila do projektu Spolu múdrejší 3. Žiaci sa pod vedením svojich učiteľov učia a opakujú si školské učivo aj inou, niekedy aj zábavnou formou. Sedem skupín sa pod vedením siedmich pedagógov učí, rastie a zlepšuje. To im pomáha v lepšom zvládaní školských predmetov. Učenie sa slovenského jazyka, anglického jazyka a matematiky tak dostáva vďaka projektu Spolu múdrejší 3 novú podobu.